Jak se dostat do Portugalska

Určitě letadlem. Samozřejmě, že by se z Čech do Portugalska dalo dostat stopem, autobusem nebo vlastním autem, ale letecky je to nejrozumnější. Portugalsko je hodně daleko - vzdušnou čarou přibližně 2 tisíce km, po silnici ještě mnohem víc. Jenom na dálničních poplatcích zaplatíte více, než kolik stojí letenky, pokud je nebudete hloupě kupovat na poslední chvíli nebo od nějaké vypečené taky-agentury.

Do Portugalska létají přímo z Čech pouze TAP Portugal. Linky TAP Portugal létají přímo třikrát týdně, ale pod pět tisíc za jednosměrný let se nedostanete (i když v reklamě tvrdí, že jo).

Levně vyjdou také občas lowcostové lety s Easyjetem nebo Ryanairem přes Londýn, případně přes Brusel, Kolín, Paříž nebo přes Milán. Ryanair přestal létat do Prahy, takže Ryanir je nyní (2010) nutno kombinovat s EasyJet. Ryanair a EasyJet z Británie se vyplatí, zejména pokud neletíte do Lisabonu, ale do Porta nebo do Faro.

Výhodné je cestovat s Lufthanzou přes Frankfurt. V roce 2010 byla zpáteční letenka do Lisabonu za 4500 (kupovaná měsíc a půl předem).

V minulosti létal do Lisabonu SkyEurope, obvykle výrazně levněji než by stál jiný let (průměrně za jednosměrný let asi tak za 3 a půl tisíce včetně poplatků, šlo se dostat i na 2 a půl). SkyEurope létal od května 2008 dokonce dvakrát týdně (v pondělí a pátek), ale pak zkrachoval. Takže SkyEurope už nelétá!

Letiště v Portugalsku

Větší mezinárodní letiště jsou v Portugalsku čtyři.

  • Kromě letiště v hlavním městě Lisabonu (LIS)
  • je to severněji Porto (OPO),
  • na jižním pobřeží Faro (FAO)
  • a Funchal na Madeiře (FNC).

letecky easyjet 1542letecky nepovolene predmety 6303letecky porto letiste 1540letecky ryanair jidelni menu 6306letecky zapad slunce 6308

Na svých dalších webech o cestování letadlem: do Gruzie leteckyTurecko letecky, Bulharsko letecky, do Tuniska leteckylety mezi Kanárskými ostrovy, Maroko letadlem, letadlem na Madeiru

Dovolená Portugalsko - Last minute Portugalsko - Portugalsko All Inclusive

Stránky Portugalsko.net píše a připravuje Dušan Janovský. +420732746901, janovsky@gmail.com