Podrobný informační web o dovolené v Portugalsku.

Dovolená Portugalsko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Portugalska

Raga Madeira Muthu

Raga Madeira Muthu

Portugalsko > Funchal Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 15.10. Návrat: pátek 22.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazil se 1 termín.

Kam na dovolenou do Portugalska

Plážová dovolená v Portugalsku se soustředí do dvou oblastí:

  • na ostrov Madeira
  • do jižního Portugalska, které se nazývá Algarve

Krom toho se dá letět ne přímo k moři, ale do Lisabonu nebo jiných zajímavých portugalských měst.

Nejvzdálenější evropská destinace, na samém středoatlantském hřbetu, jsou malé Azorské ostrovy, které patří také k Portugalsku.

V tomto přehledu portugalských zájezdů z technických důvodů neuvádím poznávací zájezdy. Krom toho všechny zájezdy na ostrov Madeira mám na samostatném webu o Madeiře.

V Portugalsku se dobře vaří, takže se dá doporučit All inclusive. Chcete-li odlétat brzo, můžete použít filtr na Last minute.

Dovolená v Portugalsku

Pohoda a klídek, to jsou dvě slova, která mě napadnou v souvislosti s Portugalskem. To se sice dá napsat i o dalších jihoevropských zemích, ale Portugalsko na rozdíl od jiných zemí není k turistům podbízivé. S výjiimkou pár megahotelů na jihu v Algarve není kontinentální Portugalsko na turisty moc zvědavé a nepřizpůsobuje se jim..Čas tu plyne i díky tomu pomaleji. Portugalsko je prostě príma západoevropská země s podobnou kulturní a civilizační úrovní jako je u nás.

V Portugalsku je přibližně stejně draho jako u nás, s výjimkou služeb, které jsou stále dražší než u nás. Dříve bylo v Portugalsku výrazně dráž než u nás, teď už je to skoro nastejno. Ceny v Portugalsku

Platí se normálně Eurem a protože je Portugalsko členem EU, není cestování spojeno s žádnou byrokratickou zátěží nebo nepříjemnými překvapeními.

  • Cestovat po Portugalsku se dá dobře autobusem, na větší vzdálenosti i vlakem.
  • Dá se snadno půjčit auto, dálnice jsou zpoplatněné mýtnými branami.
  • Podrobněji o cestování v Portugalsku

V Portugalsku se docela dobře vaří. Hodně ryby, národní jídlo je solená treska. Portské víno je příjemně sladké a silné. Portugalské jídlo

  • Časový posun Portugalska vůči České republice je mínus jedna hodina - když je u nás dvanáct, v Lisabonu mají teprve 11 hodin.
  • Madeira, i když je o dost západněji, má také portugalské časové pásmo.
Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Lokality v Portugalsku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Algarve 98
Azorské ostrovy 50
- 25
Lisabon 23
Estoril 4
Praia da Rocha 3
Informační web portugalsko.net o dovolené v Portugalsku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@portugalsko.com . Facebook.